japan

Outdoor sale

Naše tvorba

hodnocení

FORD

Volné články:

Buďte jiní!

Opel Astra

TOPlist


INFORMACE » Volné články » Opel Astra - v novém stylu
Opel Astra - v novém stylu i proporcích

 

Opel Astra - v novém stylu i proporcích

 

Každý rok v automobilovém průmyslu přináší celou škálu jedinečných modelů nejrůznějších světových značek. Opel Astra si pro nás v aktuálním roce 2015 připravila překvapení v podobě zcela nové generace, která je diametrálně odlišná od všech doposud vydaných generací a s předcházející nemá vůbec nic společného.

 

Hlavní rozdíl nové generace

 

Hlavní rozdíl nalezneme v použité platformě, nová Opel Astra stojí na modulárním typu D2XX, která je k nalezení u General Motors. A zde se střetáváme s hlavním rozdílem spočívající v celkovém odlehčení vozidla. V závislosti na její výbavě a především na motoru se nová generace dostává až do maximálního rozdílu v hodnotách 200 kilogramů. Podvozek a saši odlehčil 50 kg a karosérie celých 20 %

 

Opel Astra - její parametry

 

Opel Astra má délku 4,37 metrů, to znamená, že je o 5 centimetrů kratší, než poslední vydaná generace. Taktéž je o 2,6 centimetrů nižší, výška vozidla klesla na 1,46 metrů. Společnost Opel zdůrazňuje, že snížená hmotnost a poupravené parametry za současného využití osvědčených vzpěr MacPherson a Wattovým přímovodem jde o vozidlo s bravůrními jízdními vlastnostmi. Navíc se můžeme těšit ze snížené spotřeby pohonných hmot.

 

Přepracovaný interiér vozidla

 

Interiér vozidla je od základu přepracovaný. Uprostřed palubní desky najdete dotykový displej v multifunkčním provedení. Výrobce ubral pár tlačítek a celkově zjednodušil ergonomii ovládacích panelů. Systém vozidla Intellink R 4.0 je kompatibilní se zařízením Apple a rovněž Android. Určitě stojí za zmínku i inteligentní LED světla, která upravují vysílaný paprsek tak, aby řidič v protijedoucím vozidle nebyl nikterak oslněn. Vždy pamatujte, že jakékoliv vozidlo vyžaduje kvalitní autoservis.