japan

Outdoor sale

Naše tvorba

hodnocení

FORD

Volné články:

Buďte jiní!

Opel Astra

TOPlist


INFORMACE » Výrobci » Hankook
V nové pozici na trhu jako světová jednička

Hankook Tire je jeden z největších a nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, 4x4 a SUV, nákladní automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíjí špičkové technologie pro zvýšení zákaznické spokojenosti. Hankook dodává pneumatiky do 185 zemí a je celosvětově na sedmém místě v prodeji. Společnost má více než 14 000 zaměstnanců ve čtyřech regionálních centrálách, více než dvaceti zahraničních pobočkách, pěti vývojových centrech a má 70 % příjmů prostřednictvím zahraničních trhů.

Technologie KONTROL

Technologie KONTROL znamená také celou řadu patentovaných inovací, vyvinutých firmou Hankook Tire v rámci filozofie zajištění řidičských prožitků tzv. pod kontrolou a řadu novinek používaných při výzkumu, vývoji i výrobě. Díky technologii KONTROL vycházejí z výroby pneumatiky, které vykazují příznivé vlastnosti v těch čtyřech oblastech, které zákazníci považují za klíčové při výběru vhodných pneumatik, a to: výkon, bezpečnost, pohodlí a vliv na životní prostředí.

výkon Výkon znamená vysokou ovladatelnost, dobrou stabilitu při řízení a odolnost za všech okolností. Limity pneumatiky se s vysokým výkonem výrazně posouvají.
Bezpečnost Bezpečnost zajišťuje, že integrita, design a materiálové složení pneumatik zůstávají nezměněné i během nebezpečných situací při řízení.
Komfort Snížením hluku, vibrací, tvrdosti a porozumění chování pneumatiky v reálných situacích tato technologie odstraňuje stres a napětí. Tím je zvýšen jízdní komfort.
Prostředí Díky zvyšování trvanlivosti a dlouhověkosti pneumatik je dosažena ochrana investic zákazníka. Tato technologie minimalizuje dopady na životní prostředí.
Technologie RUN-FLAT

Technologie Run-flat – Pro vaše pohodlí a bezpečnost

Společnost Hankook vyvinula dojezdovou technologii „Runflat-System“. Tato jedinečná technologie umožňuje v případě technické poruchy nebo při kompletní ztrátě tlaku pohodlně a zcela klidně pokračovat k nejbližšímu servisu. Run-flat zaručuje bezpečný dojezd do vzdálenosti 80 km s maximální rychlostí až 80 km/h. Tato vlastnost je dosažena díky intenzivní práci výzkumného týmu vysoce kvalifikovaných odborníků. Použitím speciálních materiálů a výrobních technik bylo dosaženo velmi vysoké stability bočnic pneumatiky. Vyztužené boční hrany výrazně zlepšují jízdní vlastnosti Run-flat pneumatik.

Dále je také dosaženo zlepšení bočního vedení a přesnosti řízení. Technologie zákazníka nijak neomezuje, protože pneumatiky mohou být namontovány na standardní ráfky.

 

Technologie Run-flat

Znázornění Runflat systému u pneumatiky ICEBEAR W300R


Znázornění Runflat systému u pneumatiky ICEBEAR W300R
Konstrukce

Dezén (část, která je v přímém kontaktu s vozovkou)

Dezén je tlustá vrstva gumy zajišťující rozhraní mezi pneumatikou a vozovkou. Jedná se o gumu odolnou proti opotřebení, která chrání kostru a nárazník proti zlomení a nárazům a zajišťuje dlouhodobé používání.

Rameno (ramenní oblast pneumatiky)

Ramenní oblast je umístěna mezi dezénem a bočnicí. Guma je zde nejsilnější a její design musí umožnit snadnou difuzi tepla, které se tvoří uvnitř pneumatiky během řízení.

Bočnice (bok pneumatiky)

Jedná se o oblast mezi ramenní částí a patkou. Pružná bočnice chrání kostru. Jsou zde zaznamenány údaje o typu, velikosti, struktuře a vzorku pneumatiky. Také informace o výrobci, název produktu a další charakteristiky.

Patka (část, která je v kontaktu s ráfkem)

Patka slouží k uchycení pneumatiky na ráfek a také ovinuje konce kordových vláken. Skládá se z patního lana, výplně patky, patního plátna a dalších částí. Je navržena tak, aby lehce přiléhala k ráfku. V případě, že by nečekaně poklesl tlak nahuštění, pneumatika by neodpadla z ráfku.

Kostra (rám pneumatiky)

Jako nejdůležitější nosná konstrukce pneumatiky se celá vnitřní vrstva plátna of cord fabric nazývá kostra. Pomáhá udržet tlak vzduchu, snést vertikální zatížení a také tlumí nárazy.

Nárazník (vrstvy mezi dezénem a kostrou)

Nárazník diagonálního pláště je vrstva kordu umístěná mezi kostru a dezén a má funkci chránit kostru pneumatiky. Snižuje nárazy, chrání před trhlinami nebo poškozením dezénu u přímého kontaktu s kostrou a také brání oddělení vrstvy gumy od kostry.
Nárazník radiálního pláště je silná výztuž mezi dezénem a kostrou, kterou najdeme u radiálních pneumatik nebo diagonálních pneumatik s ocelovou vložkou. Má podobnou funkci jako nárazník diagonálního pláště, navíc ale zvyšuje pevnost dezénu, protože je těsně ovinutý kolem kostry.

Vnitřní pogumování

Vnitřní pogumování tvoří vrstva gumy, která je odolná vůči difuzi vzduchu a nahrazuje duši uvnitř pneumatiky. Většinou se vyrábí ze syntetické gumy nazývané butyl nebo z varianty polyizoprenní gumy. Vnitřní pogumování udržuje vzduch uvnitř pneumatiky.

Výzkum a vývoj

Díky neustálému inovačnímu procesu máme možnost procovat na vývoji vysoce kvalitních produktů za účelem včasného uvedení novinek na trh a zajištění konkurenceschopnosti. S použitím vysoce vyspělé technologie provedení pneumatik Hankook s globálním výzkumem a vývojem budujeme lepší zítřky.

Aktivity výzkumu a vývoje pneumatik Hankook probíhají v našem R&D Centru pro výzkum a vývoj nacházejícího se ve vědeckém městečku Daeduk v Koreji a Technickém centru Akron Technical Center (ATC) ve Spojených státech, v Evropském technickém centru (ETC) v Německu, v Čínském technickém centru (CTC) a v Japonském Technickém centru (JTC). V současné době investujeme přibližně 5.3% ročního obratu do aktivit ohledně výzkumu a vývoje, v rámci výzkumu a vývoje zaměstnáváme 730 spolupracovníků, 380 z nich má akademický titul doktora nebo magistra.
Umístění center výzkumu a vývoje v pěti různých státech nám poskytuje klíčové výhody pro vývoj specializovaných produktů pro každý ze specifických regionů, protože spotřebitelé ze Spojených států, Evropy a Asie mají jednoznačně různé preference ohledně pneumatik. Tato skutečnost nás vede k tomu, že rozšiřujeme počet našich zaměstnanců v zámořských centrech pro výzkum a vývoj za účelem lepší adaptace našich produktů na místní trhy a požadavky.